Hakkımızda

TALAŞLI İMALATTA EN SON NEREYE VARACAĞIZ…

 

Bunu bizde merak ediyoruz. Ancak bugüne kadar oldukça ciddi mesafe kattettiğimizi söyleyebiliriz. Talaşlı imalat konusu , daldıkça daha da derinleşen bir okyanus gibi. “Bunu da öğrendik , uyguladık ve gördük” dedikçe yeni bir konu zaten önünüzde bekliyor oluyor.

60 HRc nin üzerindeki sertliklerde işleme yaptık , matkap ile direk h7 toleransında delik deldik. Kalıpçı müşterilerimize inanılmaz kolaylıklar sağladık. Kullanacakları makine çeşitliliği ve adedi üçten bire indi. Kalıplarına kalite eklerken, korkunç yüksek bir zaman tasarrufu ve maliyet düşüşü sağladık.

Savunma Sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızda, Alüminyumu dakikada 1.000.000 milimetre küpün üzerinde talaş kaldırma hacmindeki kesimlerimiz ile iş hayatlarında bugüne kadar erişememiş oldukları bir performansa kavuşturduk. Kimilerinin 40-50 dakikada işledikleri Alüminyum parçaları 2-3 dakika mertebelerine indirerek, görülmemiş maliyet düşüşlerine imza attık.

Yine Savunma Sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızda, zor talaş kaldırılan Titanyum malzemelerde, yine emsali görülmemiş talaş kaldırma hacimlerine ulaşarak (dakikada 600000 mm3 ün üzerinde)yine rastlanmamış performanslar gösterdik ve çok zaman kazançları ve yüksek maliyet düşüşleri elde ettik.

U-drill ile kaba delik delme operasyonlarını yeniden tanımlayarak , %50 ila %150 arasında iyileştirmeler sağladık. Delik işleme operasyonlarını çok yüksek güvenilirlik ile yüksek hassasiyette ve yüksek hızda yapabileceğimizi birçok firmada ispat ettik. Emsalsiz toleranslarda takımlar imal ettirip müşterilerimizin performanslarını artırdık ki ; bu bilgiler , yani toleransların emsalsiz olduğu müşterilerimizin beyanıdır.

Sıradaki heyecan verici, emsalsiz işleme usul ve performansları ile yine hep sizlerin yanında olacağız.

Başından beri maksadımız zaten çok zor olan işlerinizi biraz olsun rahatlatabilmek ve yükün hiç olmazsa üzerimize düşen kadarını olsun sırtınızdan almak.

Bizim de elimiz sizin kaldıracağınız taşın altında. Bugüne kadar hiç çekmedik ki….

 

İbrahim Oben ERDOĞUŞ

Genel Müdür